Co kdyby pro léčení koronaviru postačilo jednoduše brát zinek?

 

V současnosti se zdá být stále více a více zřejmé, že zinek může skutečně být tím “kouzelným lékem” pro zastavení koronavirové infekce a ukončení této globální pandemie. Tento minerál je široce dostupný, bezpečný a může si ho dovolit téměř každý, přesto nikdo z vlády nebo médií lidem přímo nedoporučuje brát zinek. Nemůže to totiž generovat miliardy zisků, které přináší předepisování léků a vakcín.

Mimochodem tento článek neslouží jako vypočítavá propagace, a to proto, že neprodáváme žádné produkty se zinkem. Tento článek je naopak o tom, jak pomoci zachránit životy za využití řešení založených na doplňování výživných látek, které jsou v současnosti dostupné. Přestože zatím nebylo u žádného léku klinicky prokázáno, že léčí koronavirus – i když na základě několika menších testování se zdá být chlorochin slibným lékem – zinek se jeví jako nejslibnější výživovou látkou, která by mohla pomoci ukončit tuto globální pandemii a vrátit lidi do práce, aby tak mohl být odvrácen ekonomický kolaps.

 

Chlorochin funguje ruku v ruce se zinkem a přivádí ho do buněk

Jako mimořádně účinnou se jeví být kombinace chlorochinu a zinku. Studie publikovaná ve vědeckém periodiku „PloS One“ nese název: „Chlorochin je zinkový ionofor“ (ionofor – látka umožňující přenos iontu přes lipidovou bariéru) a popisuje jak chlorochin protlačuje zinek do rakovinových buněk, čímž dělá tyto buňky vysoce zranitelné na působení apoptózy (proces dělení a umírání rakovinových buněk).

Takže víme, že spojení Chlorochin + zinek přivádí zinek k buňkám, čímž blokuje replikaci koronaviru. Toto je publikované vědecké zjištění, nikoliv pouze nahodilá teorie.

Dle našeho předpokladu je velmi pravděpodobné, že většina lidí, kteří umírají na koronavirus, má nedostatek zinku. Je potřeba testovat hladiny zinku v krevním séru pacientů s koronavirem, abychom mohli sbírat všechna relevantní data a potvrdit tento model.

 

Symptomy koronavirových infekcí téměř dokonale zrcadlí symptomy nedostatku zinku

Bill Sardi píše pro server LewRockwell.com, že většina hlavních příznaků viru COVID-19 téměř dokonale zrcadlí symptomy nedostatku zinku. V jeho článku se píše:

…Moderní medicína je natolik pohlcená v předepisování léků, že je slepá k nutriční medicíně, a tak nemůže vidět zřejmé důkazy a známky deficitu minerálů, které mají za následek stejné příznaky a symptomy, jaké způsobuje koronavirus COVID-19.

V tomto článku publikoval tento seznam symptomů COVID-19 a symptomů nedostatku zinku:

Dále uvádí:
Dr. James Robb, patolog, který udělal jedny z prvních experimentů s koronaviry v 70tých letech, říká, že zinkové pastilky jsou zázračným lékem proti koronaviru.“
Zinek je potřebný pro zachování správné funkce brzlíku, aby celoživotně produkoval protilátky z T-paměťových buněk.
Přísun zinku u starších lidí, což je vysoce riziková skupina pro koronavirové infekce, tuto nemoc výrazně tlumí. Moderní medicína potřebuje klást větší důraz na léčení zinkem, a to zejména během epidemií.
Stručně tedy řečeno, vypadá to, že zinek samotný, případně v kombinaci s chlorochinem, by mohl být ten nejdůležitější preventivní prostředek, který by mohl zastavit šíření koronavirové pandemie a zabezpečit, aby se světové ekonomiky mohly vrátit ke svému fungování.

Mimochodem nejlepší formy zinku pro užívání jako doplněk stravy jsou Zinkový glukonát, pikolinát a acetát. Vyhněte se oxidu zinku, protože ten jen téměř nevstřebatelný.

Článek včetně dalších detailů o této studii najdete zde:

Zdroj článku: What if the cure for the coronavirus were as simple as taking zinc?

Překlad: Centrum Oberonic

Z dalších suplementů preventivně doporučujeme: vitamin C, vitamin D, hořčík a omega-3 (pozn.překl.).

⇐ Zinc Complex je synergická kombinace vysoce biodostupné formy zinku, selenu, mědi. Zinek ve formě bisglycinátu zinečnatého je pro tělo nejlépe vstřebatelnou formou. 

Vitamin D3 hraje důležitou roli ve zdraví kostí, zubů a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležitý vitamín pro podporu imunity nebo snížení rizika respiračních onemocnění.