Zlaté pastilky pocházejí z Číny a jsou vyráběny podle tamní receptury Tradiční Čínské medicíny. Pastilky obsahují výtažky z léčivých bylin a další přírodní složky obsahující účinné alkaloidy, silice, třísloviny a další látky, které napomáhají při bolestech v krku, chřipce, nachlazení, kašli, zánětu dutin a problémech s hlasivkami, proto jsou výborné zejména v zimním období, kdy nás tyto problémy trápí nejvíce. Zlaté pastilky jsou právě v tomto období ideální i jako dezinfekce dutiny ústní a jako prevence proti virové nákaze. Navíc jsou Zlaté pastilky čistý přírodní produkt a jsou k dostání v našich lékárnách. Složení výrobku:

Fructus Canarii (plod kanárů) - čeleď burseraceae(1,25% obsahu). Roste zejména na Filipínách, ale také v USA, Austrálii, v Evropě je známý již po staletí. Využívá se jeho plod. Obsahuje olejovou pryskyřici (bohatou na kyselinu olejovou a palmitát), dále z účinných látek jsou to zejména terpeny (phellandrén, depentén, elemi, terpineol, carvon, terpinolén, limonen). Působí hlavně na dýchací cesty (katary dýchacích cest, bronchitidy, zvláště při suchém kašli). Celkově tedy působí jako expektorans, analgetikum, tonikum a antiseptikum.

Flos Lonicerea (květ zimolez) - čeleď caprifoliaceae (0,08% obsahu). Roste v Himalájích, západní Číně, Kere a Japonsku. Využívá se jeho květ. Ten obsahuje silici s monoterpeny (linalolom, geraniolu a s pinen), dále kyselinu chlorogenovou, loniceraflavon, iridoidné glykosidy, loganín, sekolaganín a triternoidné saponiny, také tanin (dělá jeho svíravou chuť), inositol a luteolin. Uplatňuje se při chorobách sliznic a kůže (záněty sliznic dýchacích a trávicích cest), infekce kůže (abscesy).

Mentholum (mentol) - z máty peprné, čeleď Lamiaceae (0,30% obsahu). Z obsahový látek je nejdůležitější silice (0,5 - 4%, bohatá na mentol a jeho estery, menthon, menthofuran a další terpeny), flavonoidy, třísloviny, triterpeny, hořčiny. Mentol má výrazně antiseptické a lokálně anestetické vlastnosti. Silice působí spazmolyticky, protizánětlivě a stimuluje tvorbu trávicích enzymů. Užívá se při zánětech sliznic dutiny ústní, horních cest dýchacích a trávicí trubice.

Oleum eucalyptus (eukalyptový olej) - pochází z eukalyptu (0,15% obsahu). Je z Austrálie a Tasmánie z vysokých, rychle rostoucích stromů, nachází se i v oblasti Středozemního moře (Španělsko, Portugalsko). Obsahuje esenciální oleje, silici (v ní zejména cineol, eukalyptol), dále třísloviny, hořčiny. Eukalyptový olej se využívá zejména zvenku při rýmě, zánětech nosních a vedlejších dutin a podobně.

Fructus Momordiceae (plod Momordica) - čeleď cucurbitaceae (0,085% obsahu). Pochází z Dálného východu (Malajsie, Vietnam, Čína), ale také z Jižní Ameriky. Využívá se jeho plod. Z účinných látek obsahuje některé alkaloidy (charantin, goyasaponíny, steroly, mastné kyseliny (linolovou, linolénolvú, negristovú, olejovou), zeantín, zeaxantin. Působí antimikrobiálně, antivirově, imunostimulačně a snižuje hladinu cukru (steroidní saponiny).

Exocarpinun Citri rubrum (oplodí citroníku červeného) - čeleď Rutaceae (0,085% obsahu). Obsahuje silici (s vysokým podílem limonenu), hořčiny, karotenoidy flavonové a flavonové glykosidy (hesperidin, diosmin), vitamíny. Působí jako antioxidans, aromatikum, na trávicí systém (spazmolytikum).

Oleum Anisi stellati (anýzový olej) - pochází z Pimpinella anisum (bedrník anýz), čeleď apiaceae (0,009% obsahu). Obsahuje silici v které je největší podíl anetholu, který je nositelem charakteristické vůně. Má zejména odhleňovací účinek, zlepšuje odkašlávání.

Zlaté pastilky déle obsahují čistý třtinový cukr. Pastilky nechte volně rozpouštět v ústech. Pro lepší účinek, po použití asi 30 minut nejezte ani nepijte.

Centrum Oberonic